Czy srebrny pierścionek może być zaręczynowy?

pierścionki zaręczynowe

Wybór pierścionka zaręczynowego należy do jednych z największych dylematów każdego mężczyzny. Najczęściej nieposiadającego wiedzy na temat biżuterii, co może sprawić, że wizyta w salonie jubilerskim stanie się stresującym przeżyciem. Stąd też dokonany wybór może być niestety asekuracyjny, sztampowy. Nie zawsze złota biżuteria może spodobać się partnerce. W niektórych przypadkach srebrne pierścionki zaręczynowe mogą okazać się trafniejszym wyborem.

Trwałość i wierność – symbolika zaręczyn

Istnieje przekonanie, że pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany z najtrwalszego szlachetnego metalu. Nie da się ukryć, że w ścisłej czołówce znajduje się złoto. Jeśli chodzi o srebro, to wypada pod tym względem nieco gorzej. Wymaga specjalnej pielęgnacji, aby nie sczerniało. Poza tym, w niektórych sytuacjach może ulec złamaniu lub wygięciu. Jednak srebrne pierścionki zaręczynowe mogą nadrabiać w innych kwestiach. Bardziej istotne jest dopasowanie, wielkość i wzornictwo do gustu przyszłej właścicielki biżuterii.

Srebrny pierścionek zaręczynowy oryginalnym pomysłem

Popularność żółtego złota doprowadziła do tego, że materiał ten stał się banalny. Jeśli dana osoba nie nosi biżuterii z tego tworzywa, to nie warto ryzykować, a delikatnie podpytać, czy są uzasadnione ku temu powody. Srebrne pierścionki zaręczynowe posiadają właściwość bakteriobójczą. W końcu ten metal szlachetny postrzegany jest jako symbol zdrowia. Ponadto niektóre kobiety mogą mieć uczulenie na złoto, wówczas wybór jest uzależniony pomiędzy tańszym srebrem, a znacznie droższą platyną.

Tańszy nie znaczy gorszy

Zakup srebrnego pierścionka zaręczynowego nie musi być wynikiem oszczędności. Tak naprawdę liczy się przede wszystkim gust i fantazyjność wzorów. W niektórych sytuacjach warto zwrócić uwagę na to, jakiej wielkości biżuterię nosi partnerka lub jaki styl preferuje. Klasyczne wzory sprzedają się najlepiej w salonach jubilerskich. Bardziej istotną kwestią niż materiał biżuterii może być dobór kamienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *