Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

napraw bransoletki

Każdy ma swoją ulubioną biżuterię, z którą nie wprost się rozstać. Można ją nosić codziennie, do pracy czy też do szkoły lub na randki i imprezy. W przypadku takiej uniwersalnej biżuterii zerwanie może okazać się bolesnym doświadczeniem. Trudno wrzucić do szuflady najczęściej noszoną bransoletkę. Na szczęście okazuje się, że naprawy można dokonać we własnym zakresie, w domowych warunkach, tak aby nie ponosić wysokich kosztów naprawy.

Naprawa bransoletki domowymi sposobami

W sytuacji, gdy delikatny łańcuszek w bransoletce ma małe oczka należy wyposażyć się w szczypce, małą kuleczkę metalową lub drobny koralik oraz linkę stalową. Dodatkowo przyda się szpilka, wykałaczka lub pinezka oraz pilnik do paznokci. Bransoletki złote damskie zrywają się najczęściej z powodu zerwanego ogniwka. Z tego też względu należy je doczepić do całej reszty i mocno zacisnąć. Przy czym należy przy obu końcach biżuterii włożyć kawałek stalowej linki. Następnie jeden koniec przełożyć raz jeszcze, aby utworzyć swego rodzaju poluzowany węzeł.

Poświęć kilka minut na regenerację swojej bransoletki

W kolejnym etapie naprawy bransoletki przyda nam się metalowa kulka, która zawiążemy na maleńki supeł. Warto wykonać go podwójnie, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo jego rozwiązania. Należy pociągnąć za oba końce linki, tak aby był najciaśniejszy i możliwe najgłębiej się schował w koraliku. Wszelki nadmiar stalowej linki odcinamy najlepiej tuż przy końcu, gdzie znajduje się koralik. Ewentualny fragment wystającego supełka chowamy jak najbardziej to możliwe, w tym celu przyda nam się szpilka lub pinezka.

Co zrobić w przypadku poważnych uszkodzeń?

Bransoletki złote damskie po takim zabiegu mogą wywoływać bolesne tarcia. W tym celu można dokonać ewentualnej korekty przy użyciu pilniczka do paznokci. Niestety nie zawsze podany sposób jest w stanie doprowadzić biżuterię do stanu używalności. Wówczas należy poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z profesjonalnych usług jubilerów, którzy oferują naprawę bransoletek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *