Modne naszyjniki damskie inspiracją dla jubilerów

modne naszyjniki

Koniec XIX wieku to niezwykle istotny czas dla zmieniających się wzorców biżuterii. Jubilerzy zaczęli przywiązywać dużą większą uwagę do motywów wywodzących się ze sztuki japońskiej, arabskiej oraz egipskiej. Postęp technologiczny doprowadził do tego, że coraz chętniej zaczęto sięgać po syntetyczne materiały. Hitem stały się cyrkonie oraz słynne do dziś kamienie Swarovskiego. Modne naszyjniki damskie zaczęły przybierać akcenty zwierzęce oraz roślinne.

Baśniowe, fauna, flora motywy przewodnie tworzenia biżuterii

Przepiękne z licznie osadzonymi kamieniami modne naszyjniki damskie przypominały ważki, motyle oraz ptaki. Inspiracji wśród twórców wysokiej klasy biżuterii nie brakowało. Świat roślin i zwierząt nadal pozostawiał źródłem różnorodnych kolekcji. Na popularności zaczęły zyskiwać kamienie kolorowe, a także półszlachetne. Złoto i srebro zdawało się, że zaczęły wyczerpywać zapotrzebowanie rynku, wytworzyło się zapotrzebowanie także na inne materiały, tj. macicę perłową, kość słoniową oraz platynę.

Oryginalność i unikalność najważniejszą cechą damskiej biżuterii

Wyroby jubilerów do dziś cieszą się olbrzymim uznaniem z racji swojej unikatowości i oryginalności. Modne naszyjniki damskie miały być zachwycać odbiorców swoją elegancją, wytwornością, zwłaszcza w wyższych sferach. Pierścionki zaczęły przybierać kolosalne rozmiary z masywnymi kamieniami i bogatymi zdobieniami. Z kolei cienkie bransolety i modne naszyjniki damskie rozpoczęły trend noszenia po kilka sztuk na jednej ręce.

Czasy współczesne triumfem biżuterii masowej

Produkcja na skalę przemysłową biżuterii to oznaka czasów współczesnych. Dynamiczny rozwój rzemiosła i możliwości technologicznych sprawił, że możliwe stało się kopiowanie i odwzorowywanie istniejących już wzorców. Zaczęto inwestować w plastikowe elementy, które stały się dużo tańszym tworzywem. Podobnie rolę zastępników imitujących platynę czy złoto zaczęły być inne metale. Dzięki temu dostępność biżuterii w tej chwili jest praktycznie nieograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *