W jaki sposób odpowiednio dobrać dodatki do każdej stylizacji?

biżuteria

Kto nie lubi wyglądać zjawiskowo? Szykując się do wyjścia z domu i przeglądając swoje kreacje oraz dostępną biżuterię należy wszystkie elementy dopasować do siebie. Inaczej nasze przygotowania będą wyglądać w przypadku wyjścia do pracy czy spotkania z przyjaciółmi. Tym bardziej na wieczorową imprezę lub galę będziemy poszukiwać zgoła odmiennego outfitu. Jak zatem można poprawnie dobrać biżuterię do danej stylizacji?

Błyszcząc w gronie przyjaciół

Na spotkaniu z przyjaciółmi z pewnością chcemy zaprezentować się dobrze. Pod względem wizualnym też należy odpowiednio podkreślić styl. Zazwyczaj może być to ładna bluzka i jeansy, choć coraz częściej ciekawym rozwiązaniem mogą być wygodne, sportowe sukienki. W tym przypadku biżuteria damska nie musi być zjawiskowa, wystarczą standardowe kolczyki wkrętki czy też duże pierścionki. Dodatki w przypadku spotkań z przyjaciółmi nie muszą być eleganckie, ale z drugiej strony mogą podkreślać kobiece atuty.

Szykownie podczas wieczornej gali i imprez okolicznościowych

Uroczystości tego rodzaju wymagają bardziej zaawansowanych przygotowań. Idealnym rozwiązaniem do ciemnych kreacji może być czerwona biżuteria damska, które tworzą interesujący kontrast połączenia czerni z czerwienią. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ozdobami, zwłaszcza w przypadku świecących kreacji. Nadmiar błyskotek może wywołać wrażenie kiczu. Stąd też bezpieczniej będzie wybrać jednolite barwy sukni, którą można rozświetlić ciekawą, kolorową biżuterią.

Podstawowe zasady noszenia biżuterii

Biżuteria kiedyś oznaczała ozdobę ciała, która świadczyła o statusie danej osoby. Władcy zakładali niezliczone ilości sygnetów, naszyjników. Obecnie biżuteria damska spełnia bardziej rolę symboliczną lub uzupełniającą w formie dodatku z wyczuciem. Niepisane zasady mówią, że im wcześniejsza pora, tym skromniejsza powinna być biżuteria. Na co dzień nie powinno nosić się dodatków z kamieniami szlachetnymi. Dobrym wyborem będzie prosta biżuteria damska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *